Marsis
http://marsis.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
MARSİS'TEN AKAN SULAR KESİLEMEZ!!!

Fındıklı Halkı Dereleri İçin Sokaklarda!

Rize'nin Fındıklı ilçesinde halk derelerine sahip çıktığını göstermek için 12 Nisan'da eylemdeydi.

Artvin'in Arhavi ilçesinde yapılması planlanan hidroelektrik baraj için, Fındıklı'nın Çağlayan ve Arılı derelerinin suyu alınacak. Eğer bu hidroelektrik baraj yapılırsa derelerin sularının %70'i baraja akıtlılacak. Dolayısıyla bölge ekolojik bakımdan olumsuz yönede etkilenecek.

Bu duruma karşı fındıklı halkı bir araya gelerek Fındıklı Dereleri'ni Koruma Platformu'nu kurdular. Ve 12 Nisan günü Fındıklı halkı derelerini savunduklarını göstermek için eylem yaptılar. İlçenin Ada mevkiinde toplanan halk oradan fındıklı meydanına kadar yürüdü. Yoğun katılımın olduğu eylemde bir de 'Santrale Hayır' pankartı bir binadan sarkıtıldı.

Fındıklı Derelerini Koruma Platformu başkanı Özhan Hanedar "derelerimize yapılması planlanan hidroelektrik santrale karşıyız, can damarlarımızın kesilmesine asla izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.
Alıntı: sendika.org


Biz o derelerin çocuklarıyız. O derelerde, dağlarda, köylerde büyüdük. Denizlerimizi bizden aldıkları yetmedi; şimdi de derelerimize musallat oldular. Derelerimizi kurutamayacak, doğamızı elimizden alamayacaklar.Bu konuda attıkları her adımın karşısında olacağız. Bizi destekleyen arkadaşların bu yoz beyinlere tepki gösterilmesinde verecekleri destek bizi çok memnun kılacaktır...

Aşağıdaki adresten; doğamızın ve geleceğimizin kurtulması için sizde imzanızı atın !

http://www.findiklidereleri.com/imza/imzala.asp

MARSİS


[Haberin Eklenme Tarihi: 22.04.2007]

Haberlerin Tamamı >>